Młodszy Specjalista Księgowo-Finansowy

  • IM Business Team
  • Remote job

Job description

Ideamotive to szybko rozwijający się marketplace dostarczający programistów dla firm (startupów, scale’upów i korporacji) z całego świata. Naszą siłą jest kilkudziesięcioosobowy zespół ludzi z pasją do technologii i potrzebą ciągłego rozwoju. Firma podzielona jest na talent programistyczny budujących oprogramowanie dla klientów, oraz business team zajmujący się rozwojem i obsługą platformy.

O roli:

W związku z dynamicznym rozwojem, Ideamotive poszukuje osoby na stanowisko Młodszy Specjalista Księgowo-Finansowy, z zadaniami z obszaru księgowości, controllingu, kadr oraz administracji.

Zakres obowiązków:

  • Przekazywanie dokumentów do systemów księgowych i zarządczych oraz kontrola ich poprawności.

  • Przygotowywanie analiz, raportów oraz modeli finansowych dla Zarządu.

  • Kontakt z zewnętrznym biurem księgowym.

  • Wystawianie i wysyłka FV do klientów oraz monitorowanie należności.

  • Udział w procesie zamykania okresów rachunkowych, koordynacja zwrotów podatków.

  • Proponowanie usprawnień do obecnych i tworzenie nowych procesów finansowych.

  • Udział w procesie budżetowania i kontrolowania wykonania.

  • Przygotowywanie zestawień pod ulgi B+R oraz IP-Box.

  • Zarządzanie wykorzystywanymi przez firmę usługami subskrypcyjnymi (SaaS).

  • Przygotowywanie umów dla pracowników/współpracowników: UoP, UoD, UZ, B2B oraz kontrola payroll/wynagrodzeń.

  • Koordynacja legalizacji pobytu i zatrudnienia dla obcokrajowców, komunikacja z zew. kancelarią.

  • Sporadyczne zadania administracyjne: zakupy sprzętu, wyposażenia, obsługa korespondencji firmowej, wysyłka umów kurierem.

W każdym wyzwaniu otrzymasz potrzebne wsparcie, mentoring i feedback.

Requirements

  • Absolwent(-tka) (ew. ostatni rok studiów) na kierunkach finansowych, ekonomicznych, ścisłych, prawnych lub powiązanych. Z chęcią rozwoju w obszarze księgowości, finansów, controllingu i kadr.

  • Znajomość zasad rachunkowości, przepisów podatkowych, prawa pracy i umów cywilnoprawnych będzie dużym atutem.

  • Doświadczenie w raportowaniu zarządczym - rozumienie celów biznesowych.

  • Chęć do nauki.

  • Dokładność, skrupulatność, sumienność, terminowość, samodzielność, zorganizowanie

  • Komunikatywność, energia, proaktywność.

  • Przedsiębiorczy mindset, zorientowanie na biznes.

Must have:

  • Średnio zaawansowana znajomość Excel lub Google Spreadsheets (np. tabela przestawna z grupowaniem dat, vlookup, itp.)

  • Znajomość zasad prowadzenia działalności gospodarczej w PL.

Nice to have:

  • Znajomość zasad rachunkowości, prawa pracy i umów cywilnoprawnych.

  • Znajomość narzędzi: Fakturownia, inFakt lub podobnych.

  • Znajomość programów księgowych.

  • Znajomość narzędzi Business Intelligence, np. Google Data Studio

  • Znajomość języka angielskiego (sporadyczna komunikacja mailowa).

  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.

  • Doświadczenie w pracy zdalnej.

  • Znajomość dobrych praktych dot. bezpieczeństwa systemów IT.

Oferujemy:

  • Ścisłą współpracę z Czł. Zarządu od. spraw finansowych w okresie wdrożenia.

  • Wynagrodzenie: 3000 - 5000 PLN (B2B netto lub cywilnoprawne brutto).

  • Sprzęt: MacBook i monitor.

  • Elastyczność czasu i miejsca pracy (praca na pełen etat lub w mniejszym wymiarze, zdalnie lub z nowoczesnego biura w Warszawie na Woli).

  • Środowisko do rozwoju personalnego jak i zawodowego w nowoczesnej i perspektywicznej branży.

  • Współpraca z ekspertami technicznymi i biznesowymi gotowymi do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

  • Pakiet benefitów: Urlop, pakiet LUX MED, Multisport.

Preferujemy prosty i przejrzysty proces rekrutacyjny, nie musisz wysyłać listu motywacyjnego, po prostu złóż swoją aplikację!

Zainteresowana? Zainteresowany? Czekamy!